XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 PAŹDZIERNIKA 2019 R.

Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

Trwa miesiąc październik; mamy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
Dzisiaj dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają na Mszy św. o godz. 10.00 różańce; przyjmą je w obecności swoich bliskich; niech ten znak wspólnej modlitwy towarzyszy całym rodzinom.  
W przyszłą niedzielę 13 października uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego– patrona naszej diecezji; tego dnia także ostatnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00; później pójdziemy w procesji wokół kościoła z modlitwą różańcową, zabierzmy na tę procesję świece. 

Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, można je zamawiać w niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii każdego dnia; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Za tydzień 13 października będziemy przeżywali Dzień Papieski po hasłem „Wstańcie, chodźmy”. W dzień papieski zbieramy także ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnych  ku rozwojowi Ojczyzny i Kościoła; w tę zbiórkę włącza się także Przymierze Rodzin.

Także w niedzielę 13 października podejmujemy inicjatywę KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II; chcemy wsłuchiwać się w głos Papieża z Polski, aby go usłyszeć i zastosować w życiu. W naszym kościele czytamy teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15. Zapraszamy do włączenia w czytanie tekstów papieskich; chętni mogą zapisywać się w zakrystii; możemy także odbierać teksty które będziemy czytali.

Zapraszamy na konferencje biblijne w każdą środę do naszego domu parafialnego na godz. 16.30.
Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów na spotkania w piątki, po Mszy św. o godz. 18.00.
Zapraszamy do nabywania zniczy „Caritas”. Znicze można nabywać w cenie 3 zł. w kiosku parafialnym. Jak dobrze wiemy na tych zniczach od lat umieszcza się fragment z wiersza ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Nie jest to tylko sentymentalne sformułowanie, które dotyczy, tych, którzy już, zawsze za szybko odeszli. Te znicze postawimy na grobach naszych bliskich zmarłych, jako chrześcijanie wiemy, że troską o bliźnich możemy pomóc, tym którzy odeszli. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w posłudze „Caritas”.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2020 rok i albumów papieskich w naszym kiosku.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Paweł Kopczyński, Anna Wróblewska, Janusz Dregier. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o radość wieczną. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.