XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

Trwa miesiąc październik; mamy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe
o godz. 17.15.
Za tydzień będziemy przeżywali Dzień Papieski po hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Będziemy zbierali także ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnych  ku rozwojowi Ojczyzny
i Kościoła; w tę zbiórkę włącza się nasza Szkoła Katolicka i Przymierze Rodzin.
13 października w sobotę przeżywamy uroczystość bł. Honorata – patrona naszej diecezji; tego dnia także ostatnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00; później pójdziemy w procesji wokół kościoła z modlitwą różańcową, zabierzmy na tę procesję świece. 
W przyszłą niedzielę 350 rocznica konsekracji naszej katedry w Łowiczu. O godz. 12.00. będzie Msza św. dziękczynna w Łowiczu pod przewodnictwem Prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka.

Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, można je zamawiać w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Parafia w Rawie Mazowieckiej prosi nas, abyśmy wsparli ich Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Pomoże to im w realizacji wielkich prac remontowych jakie od 2 lat są tam prowadzone. Wystarczy tylko przed kościołem pobrać rozdawane Karty do głosowania i wypełnić je – Uwaga – mogą głos oddać także i osoby niepełnoletnie! Trzeba tylko, aby tę kartę podpisał również opiekun dziecka. Wypełnione i podpisane kartu najpóźniej za tydzień prosimy o przyniesienie do parafii. Można też pobrać ulotki, na których jest instrukcja jak posłać te Wnioski drogą internetową. Głosować można tylko raz, pisemnie lub przez Internet. Bardzo prosimy o pomoc.

Trwa nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Kościuszków II; począwszy od ul. Szymanowskiego, poprzez Tuwima, Szpitalną aż do ul. Olimpijskiej.

W przyszłym tygodniu, w Dzień Papieski podejmujemy inicjatywę: KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II, będziemy w naszym kościele czytać teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15; prosimy zgłaszać się do udziału w czytaniu do siostry Małgorzaty.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania zniczy „Caritas”, kalendarzy diecezjalnych na 2019 rok i publikacji książkowych w naszym kiosku.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Tadeusz Czarnacki, Mariusz Pasiński, Adam Strębski, Marek Ciniecki i Alicja Powązka. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o radość wieczną. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.