XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

Trwa miesiąc październik; mamy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski po hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dzisiaj zbieramy także ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnychku rozwojowi Ojczyzny i Kościoła; w tę zbiórkę włącza się nasza Szkoła Katolicka i Przymierze Rodzin.

13 października w piątek 100-lecie ostatnich objawień Matki Bożej w Fatimie, a także uroczystość bł. Honorata – patrona naszej diecezji; tego dnia także ostatnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00; później pójdziemy w procesji wokół kościoła z modlitwą różańcową, zabierzmy na tę procesję świece.

W przyszłą niedzielę wesprzemy ofiarami do puszek poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku, za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.

Trwa rozbudowa naszej szkoły; w tym tygodniu zostaną zalane ławy fundamentowe i rozpocznie się wznoszenie murów; za życzliwość, modlitwy i ofiary dziękujemy.

Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, można je zamawiać w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Za dwa tygodnie 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, tego dnia chcemy podjąć inicjatywę: KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II, będziemy w naszym kościele czytać teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15; prosimy zgłaszać się do udziału w czytaniu do siostry Małgorzaty.

Zapraszamy na konferencje biblijne w każdy wtorek do naszego domu parafialnego na godz. 19.00.

14 października KŻR organizują pielgrzymkę do Torunia, zapraszamy do zapisów.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania zniczy „Caritas”, kalendarzy diecezjalnych na 2018 rok i publikacji książkowych w naszym kiosku.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jacek Wojciechowski, Maria Bińkowska, Czesława Kośka, Sabina Krysiewicz i Dominik Nowacki. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o radość wieczną. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.