XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski po hasłem „Totus Tuus”. W dzień papieski zbieramy także ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnychku rozwojowi Ojczyzny i Kościoła.

Także dzisiaj podejmujemy inicjatywę KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II; chcemy wsłuchiwać się w głos Papieża z Polski, aby go usłyszeć i zastosować w życiu. W naszym kościele czytamy teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15. Zapraszamy do włączenia we wspólne rozważanie tekstów papieskich.

Trwa miesiąc październik; mamy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

We wtorek ostatnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00; później pójdziemy w procesji wokół kościoła z modlitwą różańcową, zabierzmy na tę procesję świece i lampiony.To dzień kiedy czcimy patrona naszej diecezji bł. ojca Honorata Koźmińskiego

Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, można je zamawiać w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania zniczy „Caritas”, kalendarzy diecezjalnych na 2021 rok.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Leszek Bloch, Helena Jaruga, Barbara Kierszka, ks. Lucjan Musielak. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o radość wieczną. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.