XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

Trwa miesiąc październik; zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski po hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Będziemy zbierali także ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnychku rozwojowi Ojczyzny i Kościoła; w tę zbiórkę włącza się nasza Szkoła Katolicka i Przymierze Rodzin.

Dzisiaj podejmujemy inicjatywę: KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II, będziemy w naszym kościele czytać teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15; zapraszamy do świątyni.

We wtorek wspominamy 40 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

W piatek wspominamy w liturgii męczennika naszych czasów bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, którey oddał życie za wiarę 19 października 1984 rokuBł.ogosławiony ks. Jerzy był na Ziemi Kutnowskiej we wrześniu 1983 roku i sprawował Mszę św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu,

Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, także msze św. gregoriańskie, można je zamawiać w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka we środę 17 października o godz. 16.45 w sali katechetycznej.

W przyszłą niedzielę Siostry Pasjonistki organizują kiermasz różańcowy, z których dochód jest przeznaczony na cele misyjne.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania zniczy „Caritas”, niech na grobach naszych zmarłych będą znakiem naszej modlitwy i praktycznym potwierdzeniem miłosierdzia wobec potrzebujących.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zefiryna Szymańska, Janina Góral, Genowefa Bartczak, Wacław Lachowicz i Sylwester Oswald. Polecamy ich i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.