XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

Trwa miesiąc październik; zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

We czwartek wspominany w liturgii męczennika naszych czasów, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, który oddał życie za wiarę 19 października 1984 roku. Błogosławiony Ksiądz Jerzy był na Ziemi Kutnowskiej we wrześniu 1983 roku i sprawował Mszę św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu.

Jutro wspominamy 39 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Za tydzień zaś, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, tego dnia chcemy podjąć inicjatywę: KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II, będziemy w naszym kościele czytać teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15; prosimy zgłaszać się do udziału w czytaniu do siostry Małgorzaty.

Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, także msze św. gregoriańskie, można je zamawiać w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka we wtorek 17 października o godz. 16.45 w sali katechetycznej.

Zapraszamy na konferencje biblijne w każdy wtorek do naszego domu parafialnego na godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne. W ten sposób wpieramy rozbudowę naszej Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki.

Świecka Wspólnota Pasjonistowska organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, która odbędzie się w sobotę 21 października. Koszt 60,00 zł. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy trwają do środy włącznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

W Kinie KDK do 25 października trwają o godz. 19.00 pokazy premierowe „Dwóch koron” filmu ukazującego świadectwo życia i apostolstwa św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zachęcamy do oglądania.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania zniczy „Caritas”, niech na grobach naszych zmarłych będą znakiem naszej modlitwy i praktycznym potwierdzeniem miłosierdzia wobec potrzebujących.

Dzisiaj wspieramy ofiarami do puszek poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku, za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Józefa Bagińska, Joanna Kacprzak, Henryk Szeląg, Zbigniew Szymaniak, Jacek Szafrański i Krystyna Grzeszkowiak. Polecamy ich i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.