XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

Dzisiaj polecamy Dobremu Bogu wszystkie sprawy naszej Ojczyzny. Czynimy to za przyczyną największego z rodu Polaków – św. Jana Pawła II. Jutro będziemy dziękować Bogu za jego posługę dla Kościoła Powszechnego i świata, którą rozpoczął 45 lat temu na Stolicy Piotrowej.
Trwa miesiąc październik; zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.      
We czwartek wspominany w liturgii męczennika naszych czasów, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, który oddał życie za wiarę 19 października 1984 roku. Po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy cześć relikwiom Błogosławionego Męczennika.
Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”; po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na Fundację Dzieł Nowego Tysiąclecia; za życzliwość i ofiary dziękujemy.
Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, także msze św. gregoriańskie, można je zamawiać niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.
W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne. Z góry dziękujemy za ofiary.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania wkładów do zniczy „Caritas”, niech na grobach naszych zmarłych będą znakiem naszej modlitwy i praktycznym potwierdzeniem miłosierdzia wobec potrzebujących, są także kalendarze diecezjalne na 2024 rok.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jerzy Dworak, Tadeusz Śmietanowski, Wanda Kubasińska, Henryka Słowińska, Henryk Krenke. Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.