XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.

31 października (we środę), w naszym kościele będzie Noc Świętych; okazja do uwielbienia Boga za dar świętych; zapraszamy do przybycia dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. na godz. 18.30, później odkrywanie świadectwa o świętych, na zakończenie niespodzianka dla każdego.

We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. w naszym kościele
o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na naszym cmentarzu Msze św. będą o godz. 11.30 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja z modlitwą wypominkową; zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę. Na cmentarzu na Kuczkowie Msza św.
o godz. 11.00. Przyjmujemy wypominki na cmentarzu, ale także w zakrystii i w kancelarii.

Na cmentarzu będzie kleryk Daniel z naszego WSD w Łowiczu, który będzie zbierał ofiary do puszek na utrzymanie naszej uczelni; już dziś dziękujemy za życzliwość.

W Dzień Zaduszny Msze Święte na cmentarzu o godz. 11.30
i 16.00. Przez osiem dni od 1 listopada możemy zyskiwać odpust zupełny, nawiedzając cmentarz, albo kościół; odmawiając modlitwę według intencji Ojca Świętego, trwając w stanie łaski uświęcającej.

Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie Świeckiej Wspólnoty Pasjonistowskiej; zapraszamy także nowe osoby, które zechcą się włączyć w duchowe pogłębianie miłości Bożej, która płynie z Męki i Zmartwychwstania Zbawiciela.

We środę kończy się miesiąc październik; dziękujemy za wspólne trwanie na modlitwie różańcowej. Szczególnie dziękujemy rodzicom, czy dziadkom, którzy przyprowadzali dzieci na nabożeństwa, jest to znak prawdziwego świadectwa i apostolstwa.
W poniedziałek będą nagrody na wykonane różańce, a we wtorek po różańcu dzieci otrzymają nagrody za uczestnictwo w nabożeństwach.

W tym tygodniu: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; zachęcamy do korzystania z darów duchowych, szczególnie spowiedzi i Komunii Świętej w pierwszy piątek. Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę, prosimy o zgłoszenia.

Dzisiejsza niedziela jest X Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym. Pamiętamy o naszych braciach i siostrach, którzy pozostają wierni Chrystusowi nawet za cenę męczeństwa, szczególnie polecamy chrześcijan w Pakistanie. Przed kościołami w naszej Ojczyźnie zbieramy ofiary do puszek dla katolickiej organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Dziękujemy za ofiary i życzliwość.

Od 1 listopada będzie w naszym kościele różaniec w intencji naszych zmarłych; zapraszamy codziennie na godz. 17.30

 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia na
rocznicę powstania Radia w dniu 1 grudnia.

Zakończyło się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w bl. Przy ul. Kościuszki 7; Parafianie zmówili Mszę św. dziękczynno błagalną na 16 grudnia na godz. 11.30; Obraz przejęli Parafianie z bl. przy ul. Kościuszki 5; trwa nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Kościuszków II.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

W ostatnim czasie odeszły do Pana: śp. Janina Podemska i Cecylia Wojtczak. Prośmy dla niech i naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.