XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 4 LISTOPADA 2018 R.

Dziękujemy za naszych bliskich zmarłych, zamawiamy za nich Msze św. i polecamy ich w modlitwie wypominkowej. Jeszcze do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny dla nich.
11 listopada, w niedzielę w naszym Kościele diecezjalnym przeżywamy Uroczystość św. Wiktorii Dziewicy i Męczennicy. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza do Łowicza na procesję o godz. 10.00, z kościoła Świętego Ducha  do naszej Katedry.
Najbliższa niedziela to także Narodowe Święto Niepodległości w 100 lecie wolności naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00 i 18.00. Dzień odzyskania wolności jest okazją do dziękowania za dar Ojczyzny, ale także wołaniem o mądre i odpowiedzialne wykorzystanie tego daru w wymiarze nie tylko ogólnospołecznym, ale osobistym i rodzinnym. Tego dnia wywieśmy flagi narodowe; duma z naszej historii pomaga, aby inni nas cenili i szanowali.
Uroczystości 100 lecia Niepodległości w naszej Parafii poprowadzi Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Będzie on przewodniczył Mszy św. w intencji  Ojczyzny 11 listopada o godz. 16.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania, do dziękowania za dar wolności i modlitwy o dobre zagospodarowanie tego daru. Po Mszy św. przejście pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Zakończyło się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej na osiedlu Kościuszków II; Parafianie zamówili Msze św. dziękczynno-błagalną na 30 grudnia na godz. 11.30. Obraz nawiedza Rodziny w bl. przy ul. Barlickiego 2. Drugi Obraz od jutra będzie nawiedzał rodziny w bl. przy ul. Br. Śniadeckich 9.
Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”
i „Niedziela” oraz miesięcznika dla dzieci i młodzieży: „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odszedł do Pana: śp. Wiesław Najdecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.