XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11 LISTOPADA 2018 R.

Dzisiaj dziękujemy Bogu w 100 lecie wolności naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00 i 18.00. Dzień odzyskania wolności jest okazją do dziękowania za dar Ojczyzny, ale także wołaniem o mądre i odpowiedzialne wykorzystanie tego daru w wymiarze nie tylko ogólnospołecznym, ale osobistym i rodzinnym. Po Mszach świętych śpiewamy hymn narodowy.
Uroczystości 100 lecia Niepodległości w naszej Parafii poprowadzi Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Będzie on przewodniczył Mszy św. w intencji  Ojczyzny dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele; przed błogosławieństwem odśpiewamy hymn wdzięczności „Ciebie Boga wysławiamy”. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania, do dziękowania za dar wolności i modlitwy o dobre zagospodarowanie tego daru. Po Mszy św. przejście pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Dzisiaj także w naszym Kościele diecezjalnym przeżywamy Uroczystość św. Wiktorii Dziewicy i Męczennicy. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza do Łowicza na procesję o godz. 10.00, z kościoła Świętego Ducha  do naszej Katedry.
Duszpasterstwo kolejarzy zaprasza na pielgrzymkę kolejarzy na 17 i 18 listopada na Jasną Górę.
Parafianie z bloku przy ul. Kościuszki 5 zamówili Mszę św. dziękczynno błagalną na 13 stycznia 2019 r., na godz. 11.30, po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej.
Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”
i „Niedziela” oraz miesięcznika dla dzieci i młodzieży: „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jerzy Kisielewski, Tomasz Grabiec i Mieczysław Osowski.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.