XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 LISTOPADA 2022 R.

Dziękujemy za naszych bliskich zmarłych, zamawiamy za nich Msze św. i polecamy ich w modlitwie wypominkowej. Do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny dla nich.
11 listopada, w piątek w naszym Kościele diecezjalnym przeżywamy Uroczystość św. Wiktorii Dziewicy i Męczennicy. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza do Łowicza na procesję o godz. 10.00, z kościoła Świętego Ducha  do naszej Katedry. Uroczystościom będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup senior Ignacy Dec ze Świdnicy. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
Najbliższy piątek to także Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele godz. 7.00; 8.30; 10.00; i 18.00. Dzień odzyskania wolności jest okazją do dziękowania za dar Ojczyzny, ale także wołaniem o mądre i odpowiedzialne wykorzystanie tego daru w wymiarze nie tylko ogólnospołecznym, ale osobistym i rodzinnym. Tego dnia wywieśmy flagi narodowe; duma z naszej historii pomaga, aby inni nas cenili i szanowali.
Msza św. w intencji  Ojczyzny 11 listopada o godz. 16.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania, do dziękowania za dar wolności i modlitwy o dobre zagospodarowanie tego daru. Po Mszy św. przejście pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Przyszła niedziela jest XIV Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym, będzie to szczególne wołanie o pokój dla Ukrainy, tego dnia będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek chrześcijan doświadczających prześladowań.
We wtorek spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.30 d domu parafialnym. Zapraszamy.
Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznika dla dzieci i młodzieży: „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Teodor Rojkowski, Barbara Witkowska, Maria Borowicz, Jadwiga Boroń, Mirosława Siwińska. Prośmy za nich i za naszymi zmarłymi: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.