ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 19 MAJA 2024 R.

Przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Otaczamy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.
Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień; zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.
Za tydzień Msza św. w Rocznicę Komunii Świętej o godz. 11.30. W poniedziałek o godz. 19.00 próba przed uroczystością. Sakrament pokuty i pojednania dla dzieci i rodziców oraz ich bliskich w piątek od godz. 17.00.
Odnawiamy w sobie dar przyjęcia Ducha Świętego i podejmujemy świadectwo Jego działania w naszej codzienności. Kończymy dzisiaj czas wielkanocny, jednak prawda o Zmartwychwstaniu ma nas prowadzić i przypominać, że Bóg wezwał nas do życia, a nie do śmierci.
Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – Święto Matki Bożej – Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 18.45; zapraszamy.
We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
Za tydzień taca na cele inwestycyjne; z góry dziękujemy za ofiary.
30 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 będzie Msza św. w naszym kościele św. Wawrzyńca i pójdziemy w procesji eucharystycznej do Parafii św. Jadwigi królowej. Pójdziemy ulicą: kard Wyszyńskiego, poprzez rondo, ulicą Grunwaldzką do kościoła św. Jadwigi królowej, tam w kościele będzie uroczysta Msza św. dziękczynna.

- Ołtarze zostaną przygotowane według następującego porządku:

- I ołtarz przy ulicy kard. Wyszyńskiego przy naszym Domu Parafialnym przygotuje Akcja Katolicka i Przymierze Rodzin.

- II ołtarz na ulicy Kard. Wyszyńskiego przygotuje Parafia św. Jana Chrzciciela;

- III ołtarz za Rondem 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty przygotuje Parafia Błogosławionych Męczenników;

- IV ołtarz na kościele św. Jadwigi przygotują miejscowi Parafianie. Na zakończenie procesji będzie Msza św. w kościele św. Jadwigi.Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud i zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zbigniew Królikowski, Marian Chabasiński. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.