ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 MAJA 2018 R.

Dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii; dziękujemy Dobremu Bogu za dar 92 dzieci, którzy przyjmują z miłością do swego serca Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.

Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień; zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.

We czwartek pielgrzymka dzieci i rodziców na Jasną Górę.

Rocznica I Komunii Świętej w niedzielę 27 maja o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci i ich bliskich w piątek od godz. 16.00.

Zakończyło się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w bloku przy ul. Ks. Popiełuszki 5; parafianie zamówili Mszę św. dziękczynną na 1 lipca na godz. 11.30; zakończyło się także Nawiedzenie w bloku przy ul. Oporowskiej; Obraz przejmują dzisiaj mieszkańcy z bloku przy ul. Podrzecznej 38.

Radujemy się święceniami kapłańskimi, które w sobotę 2 czerwca przyjmie nasz parafianin diakon Jakub Kita. Zostanie on wyświęcony na kapłana w sobotę w Bazylice Katedralnej w Łowiczu poprzez posługę Księdza Biskupa Andrzeja F. Dziuby.
Ks. Jakub odprawi Mszę świętą prymicyjną w naszym kościele3 czerwca 2018 roku o godz. 11.30.

Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski, za ofiary dziękujemy.

We czwartek 24 maja młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby, zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00. Spowiedź dla młodzieży i ich bliskich we środę od godz. 16.30.

W sobotę 26 maja spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 16.00 w Domu parafialnym, zapraszamy.

31 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 będzie Msza św. a naszym kościele św. Wawrzyńca i pójdziemy w procesji eucharystycznej do Parafii św. Jadwigi królowej. Pójdziemy ulicą: kard Wyszyńskiego, poprzez rondo, ulicą Grunwaldzką do kościoła św. Jadwigi królowej, tam przed kościołem będzie uroczysta Msza św. dziękczynna.

- Ołtarze zostaną przygotowane według następującego porządku:

- I ołtarz przy ulicy kard. Wyszyńskiego przy naszym Domu Parafialnym przygotuje Akcja Katolicka i Przymierze Rodzin.

- II ołtarz na ulicy Kard. Wyszyńskiego przygotuje Parafia św. Jana Chrzciciela;

- III ołtarz za Rondem 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty przygotuje Parafia Błogosławionych Męczenników;

- IV ołtarz na kościele św. Jadwigi przygotują miejscowi Parafianie. Na zakończenie procesji będzie Msza św. przed kościołem św. Jadwigi.  Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud.

26 maja w sobotę Dzień Matki; dziękujemy Dobremu Bogu za te, które dały nam życie, wiarę i wychowanie. Tego dnia Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Białej Rawskiej, zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne na rozbudowę naszej szkoły, za ofiary już dzisiaj dziękujemy.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Mieczysława Wiśniewska i Jadwiga Hofman. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.