ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28 MAJA 2023 R.

Odnawiamy w sobie dar przyjęcia Ducha Świętego i podejmujemy świadectwo Jego działania w naszej codzienności. Kończymy dzisiaj czas wielkanocny, jednak prawda o Zmartwychwstaniu ma nas prowadzić i przypominać, że Bóg wezwał nas do życia, a nie do śmierci.
Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – Święto Matki Bożej – Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 18.30; zapraszamy.
We środę 31 maja Ksiądz Biskup Ordynariusz na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania. Tego dnia nabożeństwo majowe i nowenna o godz. 17.00. 
Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.
Dzisiaj polecamy Dobremu Bogu dzieci rocznicowe na Mszy św. o godz. 11.30; módlmy się aby Jezus umacniał je łaskami na każdy dzień.
8 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 będzie Msza św. w kościele św. Wawrzyńca i wyruszymy  w procesji eucharystycznej do kościoła św. Jana Chrzciciela. Pójdziemy ulicami: Kościuszki, Chodkiewicza i Zamoyskiego.

- Ołtarze zostaną przygotowane według następującego porządku:

- I ołtarz przy ulicy Kościuszki na wysokości budynku Starostwa Powiatowego; ołtarz przygotuje Parafia św. Wawrzyńca;

- II ołtarz przy ulicy Kościuszki; na wysokości Stadionu Miejskiego przygotuje Parafia Błogosławionych Męczenników;

- III ołtarz przy ul. Chodkiewicza przygotuje Parafia św. Jadwigi

- IV ołtarz przy kościele św. Jana Chrzciciela przygotują miejscowi Parafianie. Na zakończenie będzie Msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela.Zapraszamy całą asystę liturgiczną; ministrantów, bielanki, KŻR z feretronami; dzieci komunijne i rocznicowe, strażaków i kolejarzy; poczty sztandarowe. Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud.

We czwartek Dzień Dziecka, otaczajmy modlitwą dzieci i młodzież, aby zawsze znajdowały drogę do Pana Jezusa.
Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasna Górę na 32 rocznicę powstania Radia Maryja; wyjazd 9 lipca o godz. 5.30.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Sabina Kamińska, Janina Tomczak, Stefan Kamedulski, Janina Tomczak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.