ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 CZERWCA 2022 R.

Odnawiamy w sobie dar przyjęcia Ducha Świętego i podejmujemy świadectwo Jego działania w naszej codzienności. Kończymy dzisiaj czas wielkanocny, jednak prawda o Zmartwychwstaniu ma nas prowadzić i przypominać, że Bóg wezwał nas do życia, a nie do śmierci. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – Święto Matki Bożej – Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 18.30; zapraszamy.

We środę 8 czerwca Ksiądz Biskup Ordynariusz na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania 95 młodym ludziom. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe i nowenna o godz. 17.00.

Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Lichenia w poniedziałek 27 czerwca; zapisy u ks. Jakuba, jak również w zakrystii i w kancelarii.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie w naszym kościele koncert patriotyczny w wykonaniu kutnowskiej młodzieży. Zapraszamy.

 16 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.30 wyruszymy z Parafii Błogosławionych Męczenników do naszego kościoła w procesji eucharystycznej. Pójdziemy ulicami: Kochanowskiego, Sienkiewicza,; przez Plac Józefa Piłsudskiego i ul. Królewską do kościoła św. Wawrzyńca.

- Ołtarze zostaną przygotowane według następującego porządku:

- I ołtarz przy ulicy Kochanowskiego przygotuje Parafia Błogosławionych Męczenników;

- II ołtarz na ulicy Sienkiewicza przygotuje Parafia św. Jana Chrzciciela;

- III ołtarz na Placu Piłsudskiego przygotuje Parafia św. Jadwigi

- IV ołtarz przy naszym Domu Parafialnym przygotuje Akcja Katolicka i Przymierze Rodzin i Świecka Wspólnota Pasjonistowska. Na zakończenie będzie Msza św. w kościele św. Wawrzyńca.  Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Marek Lewiński, Teresa Stępnik. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.