ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 6 CZERWCA 2017 R.

Odnawiamy w sobie dar przyjęcia Ducha Świętego i podejmujemy świadectwo Jego działania w naszej codzienności. Kończymy dzisiaj czas wielkanocny, jednak prawda o Zmartwychwstaniu ma nas prowadzić i przypominać, że Bóg wezwał nas do życia, a nie do śmierci.

Dzisiaj na sumie parafialnej Msza św. prymicyjna ks. Pawła Matysiaka; życzymy Księdzu Neoprezbiterowi radości i łaski w służbie kapłańskiej.

Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – Święto Matki Bożej – Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 18.45; zapraszamy.

We czwartek 8 czerwca Ksiądz Biskup Wojciech Osial udzieli 70 młodym sakramentu bierzmowania; zapraszamy na godz. 18.00.

W piątek 9 czerwca o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Andrzeja F. Dziuby w intencji dzieła Hospicjum Kutnowskiego; zapraszamy.

W sobotę 10 czerwca kleryk Jakub Kita przyjmie święcenia diakonatu w naszej Bazylice Katedralnej w Łowiczu z rąk Księdza Biskupa Wojciecha Osiala na Mszy św. o godz. 10.30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W naszej Szkole Katolickiej odbędzie się prelekcja pt.:„Komputer, internet, telefon komórkowy w rodzinie – właściwe korzystanie zagrożenia oraz skuteczna profilaktyka” - zapraszamy we czwartek 8 czerwca 2017 r.na godz. 16.00.

W niedzielę 11 czerwca 2017 r. nasza Parafia i Ziemia Kutnowska będzie przeżywać IV Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Wawrzyńca o godz. 10.00 i udajemy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego; tam będą występy scholii dziecięcych i wiele atrakcji dla dzieci. Zachęcamy do świętowania z naszymi rodzinami, aby dzielić się z innymi radością i życzliwością.

Akcja katolicka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę
10 czerwca, zapraszamy do zapisów, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Dzisiaj w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej – wotum narodu Polskiego za wolność. Za ofiary i zrozumienie dziękujemy

15 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 wyruszymy z Parafii Błogosławionych Męczenników do naszego kościoła w procesji eucharystycznej. Pójdziemy ulicami: Kochanowskiego, Sienkiewicza,; przez Plac Józefa Piłsudskiego i ul. Królewską do kościoła św. Wawrzyńca.

- Ołtarze zostaną przygotowane według następującego porządku:

- I ołtarz przy ulicy Kochanowskiego przygotuje Parafia Błogosławionych Męczenników;

- II ołtarz na ulicy Sienkiewicza przygotuje Parafia św. Jana Chrzciciela;

- III ołtarz na Placu Piłsudskiego przygotuje Parafia św. Jadwigi

- IV ołtarz przy naszym Domu Parafialnym przygotuje Akcja Katolicka i Przymierze Rodzin. Na zakończenie będzie Msza św. w kościele św. Wawrzyńca.  Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Janusz Bieda, Maria Raczyńska i Zbigniew Tybura.. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.