ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 CZERWCA 2019 R.

Odnawiamy w sobie dar przyjęcia Ducha Świętego i podejmujemy świadectwo Jego działania w naszej codzienności. Kończymy dzisiaj czas wielkanocny, jednak prawda o Zmartwychwstaniu ma nas prowadzić i przypominać, że Bóg wezwał nas do życia, a nie do śmierci.
Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – Święto Matki Bożej – Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 18.30; zapraszamy.
Dziękujemy na ofiary na budowę kościołów w Diecezji Łowickiej.
We wtorek zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego w domu Parafialnym o godz. 16.30.
We środę 12 czerwca o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Andrzeja F. Dziuby w intencji dzieła Hospicjum Kutnowskiego; zapraszamy. To także dzień naszych Błogosławionych Męczenników Kutnowskich i 20 rocznica ich beatyfikacji.
We czwartek 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie; o godz. 18.00 Msza św. i różaniec fatimski.
14 czerwca dziękujemy Bogu za 20 lecie nawiedzenia naszej Diecezji przez św. Jana Pawła II.
W sobotę 15 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu; zapisy w kancelarii; wyjazd o godz. 8.00.
Przy naszej Szkole Katolickiej odbędzie się zbiórka elektrośmieci w dniach 10 i 11 czerwca na podwórku przy ul. Wyszyńskiego.

20 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 będzie Msza św. w kościele św. Wawrzyńca i wyruszymy w procesji eucharystycznej do kościoła św. Jana Chrzciciela. Pójdziemy ulicami: Kościuszki, Chodkiewicza i Zamoyskiego.

- Ołtarze zostaną przygotowane według następującego porządku:

- I ołtarz przy ulicy Kościuszki na wysokości budynku Starostwa Powiatowego; ołtarz przygotuje Parafia św. Wawrzyńca;

- II ołtarz przy ulicy Kościuszki; na wysokości Stadionu Miejskiego przygotuje Parafia Błogosławionych Męczenników;

- III ołtarz przy ul. Chodkiewicza przygotuje Parafia św. Jadwigi

- IV ołtarz przy kościele św. Jana Chrzciciela przygotują miejscowi Parafianie. Na zakończenie będzie Msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela.  Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Krystyna Kawczyńska, Danuta Kucharska i Marek Kosmalski. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.