CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 MARCA 2024 R.

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Laetare”; to wezwanie do radości i odnalezienia otuchy w Bożym Miłosierdziu.
Dzisiaj nasza Parafia modli się szczególnie intensywnie o nowe o święte powołania w ramach modlitwy diecezjalnej; znajdźmy choćby chwilę, aby wołać o  odkrywanie i realizację powołania w Kościele.
Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii za tydzień,
w V Niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca 2024 r. Rekolekcje poprowadzi ks. Edmund Modzelewski SDB z Kutna Woźniakowa.
Chorych odwiedzimy we czwartek 21 marca.
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żale  w każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej
i Gorzkich Żali z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.
We wtorek 12 marca Przymierze Rodzin zapraszana na spotkanie formacyjne do domu parafialnego na godz. 16.30.
We środę pamiętajmy w modlitwie o Ojcu świętym Franciszku w 11 rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.
15 marca w piątek o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się wykonanie monumentalnego dzieła muzycznego „Carmina burana” Carla Orffa. Wykonawcami będą artyści Teatru Wielkiego w Łodzi; utwór wykona kilkudziesięcioosobowy chór dorosłych, wraz z chórem dziecięcym, solistami i orkiestrą. Zapraszamy.
W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek dzieło Kutnowskiego Hospicjum.
Pasterze Kościoła w Polsce zachęcają do włączenia się w Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego w dniach 16-24 marca br.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odeszły do Pana: śp. Bożena Kożuchowska, Albina Mężykowska, Anna Bysińska, Regina Kurjan. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.