DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 LUTEGO 2024 R.

Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia się  w dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w trosce o osoby starsze.
Nasze wielkopostne przygotowanie wiąże się z sakramentem pokuty i Eucharystii, modlitwą, postem i uczynkami miłosierdzia. Zachęcamy do systematycznego korzystania z sakramentów. 
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żale  w każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.
W niedzielę 3 marca na godz. 18.00 nawiedzą naszą parafię relikwie Błogosławionych Męczenników – Józefa, Wiktorii i ich dzieci Ulmów. Będzie to nawiedzenie w ramach peregrynacji relikwii  w całej naszej Ojczyźnie i siedmiu rejonach naszej diecezji.
Dzisiaj  przeżywamy niedzielę jedności z dziełem misyjnym Kościoła; w całej naszej Ojczyźnie zbieramy do puszek ofiary na  wsparcie dla misjonarzy, dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.

W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca; korzystajmy z darów sakramentalnych; odwiedzimy także chorych; prosimy o zgłoszenia.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Stanisław Kubiak, Błażej Bartosiak, Paweł Kozarski; prośmy za nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.