II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 LUTEGO 2021 R.

Od 8 marca rozpoczynamy kurs przedmałżeński; zapraszamy  na spotkania w poniedziałki w domu parafialnym o godz. 19.00.
Nasze wielkopostne przygotowanie wiąże się z sakramentem pokuty i Eucharystii, modlitwą, postem i uczynkami miłosierdzia. Zachęcamy do systematycznego korzystania z sakramentów. 
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żale  w każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.
Dzisiaj  przeżywamy niedzielę jedności z dziełem misyjnym Kościoła; w całej naszej Ojczyźnie zbieramy do puszek ofiary na  wsparcie dla misjonarzy, dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.
W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Korzystajmy z darów sakramentalnych. W Pierwszy Piątek odwiedzimy chorych; prosimy o zgłoszenia.
Za tydzień, w niedzielę przybędzie do nas o. Piotr Koźlak redemptorysta, który wygłosi homilie i będzie rozprowadzał po Mszach św. książkę Ojca Założyciela Redemptorystów „Rekolekcje domowe do samodzielnego odprawiania”
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: Andrzej Robacki, Tadeusz Waszak, Bronisława Skubiszewska, Anna Jarońska, Lidia Wiczas, Aleksandra Kura, Dorota Potakiewicz; pamiętajmy o nich a także o naszych bliskich zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.