III NIEDZIELA ZWYKŁA 24 STYCZNIA 2021 R.

Dzisiaj po raz drugi przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego; jest to dobra okazja, aby Bogu dziękować za Jego słowo i prosić o pełniejsze usłyszenie Jego orędzia.

Od bieżącej niedzieli zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę św. na godz. 10.00; zaś kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 12.45.

Dziękujemy naszym Parafianom, którzy przybyli na wspólną modlitwę kolędową do kościoła i przyjęli kapłanów; za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.

Trwa modlitwa kolędowa. W TYM ROKU KOLĘDA MA INNĄ FORMĘ; PARAFIAN Z WYZNACZONYCH DOMÓW, CZY BLOKÓW ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 18.00; W ICH INTENCJI BĘDZIEMY SPRAWOWAĆ EUCHARYSTIĘ, zatem nie będzie odwiedzin we wszystkich domach. Jeżeli ktoś życzy sobie przybycia kapłana do domu, prosimy o zgłoszenia w kancelarii, czy zakrystii (tam udamy się zgodnie z terminem wyznaczonej kolędy).

Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła.

Dzisiaj przeżywamy dzień solidarności Kościoła w Polsce z Chorwacją, którą dotknęło trzęsienie ziemi; dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc doświadczonym nieszczęściem utraty dachu nad głową. Za życzliwość dziękujemy.

Zachęcamy do nabywania tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”; niech lektura prasy katolickiej przybliża nas coraz głębszego rozumienia prawd wiary, a także swojego miejsca i roli we wspólnocie Kościoła.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Halina Kostrzewska, Gabriela Orłowska, Jerzy Skowroński, Andrzej Włodarczyk, Barbara Kmieciak, Elżbieta Sobczyk, Adam Pietrzak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.