IV NIEDZIELA WIELKOPOSTNA 14 MARCA 2021 R.

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Laetare”; to wezwanie do radości i odnalezienia otuchy w Bożym Miłosierdziu.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii za tydzień,
w V Niedzielę Wielkiego Postu, 21 marca 2021 r. Rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Kita wikariusz z Nowego Miasta nad Pilicą.

Chorych odwiedzimy w poniedziałek 29 marca; prosimy o zgłoszenia.

W piątek uroczystość św. Józefa; tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 18.45. Już dzisiaj z racji Roku Św. Józefa chcemy powierzać się Opiekunowi Kościoła Powszechnego w osobistym akcie oddania.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej
i Gorzkich Żali z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Bożego. Dziękujemy za życzliwość.

W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek dzieło Kutnowskiego Hospicjum.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Roman Kurpiński, Barbara Mrozińska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.