NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 7 STYCZNIA 2024 R.

Dziękujemy za włączenie się w przygotowanie i wspólne świętowanie w Orszaku Trzech Króli; jest to znak jedności w wierze i radości z odkrywania Jezusa obecnego pośród swoich uczniów.
Dziękujemy Dobremu Bogu za dar Chrztu Świętego, przez który weszliśmy do wspólnoty Kościoła, dzięki temu pierwszemu sakramentowi możemy żyć wiarą i umacniać się nowymi, widzialnymi darami łaski, a w sposób szczególny sakramentami pokuty i Eucharystii.
Rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku, jednak do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej; dalej wpatrujemy się w tajemnicę Betlejem, zachowując świąteczne dekoracje i śpiewając kolędy.
Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas  w ostatnim tygodniu w czasie kolędy; za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.
Dzisiaj w Niedzielę Chrztu Pańskiego, na każdej Mszy św. odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; niech lektura prasy katolickiej przybliża nas coraz głębszego rozumienia prawd wiary, a także swojego miejsca i roli we wspólnocie Kościoła.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Benedykt Zaręba, Irena Wasilewska, Konstanty Tyjewski. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.