NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 LISTOPADA 2023 R.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent; w dniach oczekiwania na odkrywanie tajemnicy Bożego Narodzenia mamy okazję uczestniczenia w Mszach świętych zwanych Roratami. To czuwanie wraz z Maryją na Narodzenie Zbawiciela. 
Roraty będziemy odprawiali od poniedziałku do soboty, każdego dnia o godz. 7.00 rano. Zapraszamy szczególnie dzieci, ponieważ one wzrastają i rozwijają się w rodzinach warto, aby nie były same na drogach wiary, zachęcamy zatem do towarzyszenia im na modlitwie i dobrym przykładem zaufania Bogu. Dla dzieci, jak w roku poprzednim będzie konkurs uczestnictwa, a na koniec nagrody za wytrwałość.
Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 17, 18 i 19 grudnia, od III Niedzieli Adwentu.  Prosimy tak zaplanować sobie zajęcia, aby skorzystać z daru rekolekcji.
Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia na 32 rocznicę powstania Radia; wyjazd w sobotę 3 grudnia o godz. 8.00.
Dobrze znamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jak co roku możemy zaopatrzyć się w świece, postawione na rodzinnych stołach są znakiem, życzliwości udzielanej  potrzebującym. Świece możemy nabywać w naszym kiosku parafialnym; świece małe – 7 zł., świece duże – 18 zł.
We wtorek Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie w domu parafialnym na godz. 16.30.
We czwartek pamiętajmy o Księdzu Biskupie Ordynariuszu wzywając opieki jego patrona – św. Andrzeja.

W pierwszy piątek i perwszą sobotę korzystajmy z darów sakramentalnych; chorych odwiedzimy przed Bożym Narodzeniem.
W piątek spotkanie dla katechetów o godz. 16.30.
Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznika dla dzieci i młodzieży: „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zdzisław Snopkowski, Stanisław Olesiński. Prośmy dla  nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.