NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 24 MARCA 2024 R.

Dziękujemy za liczny udział w naszych parafialnych rekolekcjach wielkopostnych; niech Chrystus umacnia nas swoim słowem i sakramentami w głębszym rozpoznaniu tajemnicy Zmartwychwstania.
Wchodzimy w bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Niedzielę Palmową oddajemy cześć Chrystusowi – Królowi, który przybywa do swego ludu. Dzisiaj na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.
Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego; dziękujemy za życzliwość.  
Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Dziękujemy Bogu za dar sakramentu Eucharystii i kapłaństwa; w procesji z darami składamy skarbonki z jałmużną wielkopostną. Tego dnia adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 20.00.
Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Tego dnia adorujemy krzyż, w Wielki Piątek klękamy przed krzyżem tak jak przed Najświętszym Sakramentem. W czasie adoracji krzyża składamy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Przy Grobie Pańskim modlimy się do godz. 22.00.
Zachęcamy do licznego udziału w liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, to uczestnictwo pomoże lepiej zrozumieć i przyjąć cud Zmartwychwstania Pańskiego i żyć w Chrystusowej radości i pokoju.
Prosimy o włączenie się w adorację strażaków z Wierzbia i Komadzyna, kolejarzy, jak również wszystkie grupy, rodziny i osoby indywidualne.
W Wielką Sobotę stajemy w skupieniu przy Grobie Pańskim. Tego dnia święcenie pokarmów przed kościołem od godz. 7.00. do godz. 13.30. Na Wierzbiu i w Komadzynie od godz. 10.00.
W Wielką sobotę można skorzystać  z sakramentu pokuty od godz. 7.00. do godz. 11.00.
Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Tego dnia adoracja do godz. 23.00.
Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji rezurekcyjnej i Mszy św. Weźmy feretrony i chorągwie; zapraszamy Koła Różańcowe, bielanki, ministrantów, całą służbę liturgiczną.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Ryszard Kwiatkowski, Jerzy Potaśnik, Józef Marciniak, Jan Jóźwiak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.