NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 28 MARCA 2021 R.

Wchodzimy w bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Niedzielę Palmową oddajemy cześć Chrystusowi – Królowi, który przybywa do swego ludu.
Chorych w domach odwiedzimy w poniedziałek 29 marca prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Dziękujemy Bogu za dar sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.
Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Tego dnia adorujemy krzyż, w Wielki Piątej klękamy przed krzyżem tak jak przed Najświętszym Sakramentem. Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Przy Grobie Pańskim modlimy się do godz. 20.00.
W Wielki Piątek przeżywamy 16 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II; wzywajmy jego orędownictwa.
W Wielką Sobotę stajemy w skupieniu przy Grobie Pańskim.
W Wielką sobotę można skorzystać  z sakramentu pokuty od godz. 8.00. do godz. 12.00.
Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielka Sobotę o godz. 20.00. Tego dnia adoracja do godz. 22.00.
Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00.
Prosimy o duchową jedność w naszych domach z liturgicznymi wydarzeniami, które dokonują się w kościele; niech nasze domy staną się domowymi kościołami.
ŚWIĘCENIE POKARMÓW W WIIELKĄ SOBOTĘ BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁO PRZED NASZYM KOŚCIOŁEM W GODZ. 8.00-12.00. UDAMY SIĘ TAKŻE NA WIOSKI O GODZ. 10.00; PROSIMY O PRZYGOTOWANIE ŚWIĘCONKI TYLKO PRZED REMIZAMI.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Leon Olesiński, Zofia Karolak, Zdzisław Piotrowski, Janina Bączkowska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.