NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30 MAJA 2021 R.

3 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku podobnie jak rok wcześniej pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła po Mszy św. o godz. 11.30. Proszę o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przed wizerunkiem Matki Bożej od ul. kard. Wyszyńskiego – parafian zWierzbia; II ołtarz obok pomnika Jana Pawła II – parafian z Komadzyna; III ołtarz od strony południowej – Przymierze Rodzin; IV ołtarz przy krzyżach misyjnych – Świecka Wspólnota Pasjonistowska. Zapraszamy całą asystę liturgiczną także kolejarzy i strażaków; szczególnie prosimy dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Prosimy o podjęcie feretronów i baldachimu.

Kandydaci zostaną włączeni do grona ministrantów na sumie w uroczystość Bożego Ciała.

Od wtorku rozpoczynamy miesiąc czerwiec, pierwszego czerwca szczególnie pamiętamy w naszych modlitwach o dzieciach. Od tego dnia także zgodnie z tradycją o godz. 17.30 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś od piątku procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.

W Pierwszy piątek miesiąca; odwiedzimy chorych, prosimy o zgłoszenia; zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej pierwszopiątkowej.

Dziękujemy za składane dziś ofiar do puszek na KUL.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Tadeusz Ciastek, Marta Szałkowska, Czesław Czajkowski. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.