NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 4 CZERWCA 2023 R.

We czwartek 8 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 będzie Msza św. w kościele św. Wawrzyńca i wyruszymy  w procesji eucharystycznej do kościoła św. Jana Chrzciciela. Pójdziemy ulicami: Kościuszki, Chodkiewicza i Zamoyskiego.

- Ołtarze zostaną przygotowane według następującego porządku:

- I ołtarz przy ulicy Kościuszki na wysokości budynku Starostwa Powiatowego; ołtarz przygotuje Parafia św. Wawrzyńca;

- II ołtarz przy ulicy Kościuszki; na wysokości Stadionu Miejskiego przygotuje Parafia Błogosławionych Męczenników;

- III ołtarz przy ul. Chodkiewicza przygotuje Parafia św. Jadwigi

- IV ołtarz przy kościele św. Jana Chrzciciela przygotują miejscowi Parafianie. Na zakończenie będzie Msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela.Zapraszamy całą asystę liturgiczną; ministrantów, bielanki, KŻR z feretronami; dzieci komunijne i rocznicowe, strażaków i kolejarzy; poczty sztandarowe, wszystkie grupy parafialne. Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud.

W Boże Ciało Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00.

Na piątek po Bożym Ciele Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
Od piątku po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna.
Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – wotum Narodu polskiego za konstytucję 3 maja.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; jest także nowy magazyn historyczny tygodnika „Niedziela”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Bronisława Szymczak, Genowefa Zawierucha, Władysław Urzędowski, Jadwiga Nitecka-Nowakowska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.