PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 3 GRUDNIA 2023 R.

Rozpoczynamy Adwent; niech czuwanie z Maryją na przyjście Zbawiciela będzie czasem żarliwszej modlitwy i odkrywania, że dobre czyny przybliżają do Boga i ludzi.
Roraty będziemy odprawiali od poniedziałku do soboty, każdego dnia o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, ponieważ one wzrastają i rozwijają się w rodzinach warto, aby nie byli sami. Będzie dla nich konkurs uczestnictwa, a na koniec nagrody za wytrwałość.
Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 17-19 grudnia, rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu. Prosimy tak zaplanować sobie zajęcia, aby skorzystać z daru rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Leszek Rasztawicki.
Dobrze znamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jak co roku możemy zaopatrzyć się w świece; postawione na rodzinnych stołach są znakiem, życzliwości udzielanej  potrzebującym. Świece można nabywać w naszym kiosku parafialnym; świece duże – 18 zł; małe świece 7 zł.
Od dzisiaj można zaopatrzyć się w opłatki u p. Stanisława w kruchcie kościoła.
W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W przyszłą i kolejną niedzielę będzie kiermasz pierników i sianka przygotowanych przez naszą scholkę.
Za tydzień w II Niedzielę Adwentu wspieramy ofiarami do puszek Kościół odradzający się na Wschodzie, za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.
Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Emila Poznańska, Barbara Witkowska. Prośmy dla  nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.