PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 LUTEGO 2024 R.

Od poniedziałku 19 lutego rozpoczynamy o godz. 19.00 kurs przedmałżeński; chętnych zapraszamy na spotkania do domu parafialnego.
Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia się  w dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w trosce o osoby starsze.
Nasze wielkopostne przygotowanie wiąże się z sakramentem pokuty i Eucharystii, modlitwą, postem i uczynkami miłosierdzia. Zachęcamy do systematycznego korzystania z sakramentów. 
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żale  w każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.
Rozpoczął się nabór do Publicznej Katolickiej Szkoły Podst. Św. Stanisława Kostki; zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
We wtorek spotkanie KŻR o godz. 16.30 w domu parafialnym.
W piątek o godz. 16.30 spotkanie katechetów.
Za tydzień taca na ogrzewanie, z góry dziękujemy za życzliwość i ofiary.
W niedzielę 3 marca na godz. 18.00 nawiedzą naszą parafię relikwie Błogosławionych Męczenników – Józefa, Wiktorii i ich dzieci Ulmów. Będzie to nawiedzenie w ramach peregrynacji relikwii  w całej naszej Ojczyźnie i siedmiu rejonach naszej diecezji.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Irena Piastowska, Waldemar Szymański, Helena Tuwalska, Jadwiga Fryt; pamiętajmy także o śp. biskupie Alojzym Orszuliku w 5 rocznicę jego śmierci; prośmy dla nich i  naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.