TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 MARCA 2024 R.

Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia się  w dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w leczeniu dzieci i osób starszych.
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żale  w każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.
Trwa nabór do Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki i Szkoły Katolickiej w Wierzbiu. Zapraszamy.
Nasze rekolekcje rozpoczną się od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu; poprowadzi je ks. Edmund Modzelewski – salezjanin, dziekan dekanatu Kutno – św. Michała Archanioła.
Dzisiaj o godz. 18.00 nawiedzą naszą parafię relikwie Błogosławionych Męczenników – Józefa, Wiktorii i ich dzieci Ulmów. Zakończenie nawiedzenia relikwii w poniedziałek Mszą św. o godz. 15.00.
15 marca w piątek o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się wykonanie monumentalnego dzieła muzycznego „Carmina burana” Carla Orffa. Wykonawcami będą artyści Teatru Wielkiego w Łodzi; utwór wykona kilkudziesięcioosobowy chór dorosłych, wraz z chórem dziecięcym, solistami i orkiestrą. Zapraszamy.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Anna Wąsowska, Aurelia Wojciechowska, Roman Łukawczyk; pamiętajmy także o ks. prał. Bronisławie Pągowskim, którego rocznica śmierci przypada 9 marca, prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.