XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 8 SIERPNIA 2021 R.

We wtorek 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Szczególnie zapraszamy na sumę odpustową na godz. 18.00, której będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Na początku Eucharystii Ksiądz Biskup pobłogosławi tablicę ku czci Sługi Bożego Augusta Kard. Hlonda Prymasa Polski, który nawiedził Kutno 4 września 1939 roku w pierwszych dniach zawieruchy wojennej. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej w ramach XIII Warsztatów Wokalnych.

Na sumę zapraszamy całą asystę parafialną: ministrantów, lektorów i bielanki, zapraszamy strażaków z Wierzbia i z Komadzyna, KŻR, Akcję Katolicką; proszę strażaków o wystawienie pocztów sztandarowych, proszę aby w procesji podjęto także feretrony i chorągwie parafialne – te znaki wykonane przez naszych przodków świadczą o ich wierze i powinny być podejmowane i przypominane.

Łączymy się w modlitwiez pielgrzymami, którzy uczestniczą w XXVI Łowickiej Młodzieżowej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę.

W piątek 13 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec fatimski.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; dziękujemy Bogu za Jego dar dla nas i Ojczyzny, które stają się naszym udziałem poprzez orędownictwo Chrystusowej Matki. Msze św. z błogosławieństwem kwiatów  ziół o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00. 

O godz. 10.00 uroczysta suma za Ojczyznę z dziękczynieniem za Cud nad Wisłą z roku 1920.

Dożynki w naszej parafii odbędą się w niedzielę 29 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00.

Trwa Spis Powszechny w naszej Ojczyźnie; w dniu 10 sierpnia będzie umieszczony na Placu Wolności punkt spisowy; zachęcamy do skorzystania z tej okazji.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Maria Kozarska, Czesława Kwapińska, Tomasz Jesionowski, Teresa Wasiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.