XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9 SIERPNIA 2020 R.

Jutro 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Szczególnie zapraszamy na sumę odpustową na godz. 18.00, której będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej.

Na sumę zapraszamy całą asystę parafialną: ministrantów, lektorów i bielanki, zapraszamy strażaków z Wierzbia i z Komadzyna, kolejarzy, KŻR, Akcję Katolicką, Wspólnotę pasjonistowską; proszę o wystawienie pocztów sztandarowych, proszę aby w procesji podjęto także feretrony i chorągwie parafialne – te znaki wykonane przez naszych przodków świadczą o ich wierze i powinny być podejmowane i przypominane.

W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 18.00.

W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP; dziękujemy Bogu za Jego dary dla nas i Ojczyzny, które stają się naszym udziałem poprzez orędownictwo Matki Najświętszej. Msze św. z błogosławieństwem kwiatów  ziół o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. 

O godz. 10.00 uroczysta suma za Ojczyznę z dziękczynieniem za Cud nad Wisłą z roku 1920.Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy także na koncert patriotyczny w naszym kościele; koncert rozpocznie się ok. godz. 18.45

Dożynki w naszej parafii odbędą się w niedzielę 30 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę taca na budowę kościołów w Diecezji Łowickiej, także tego dnia wesprzemy ofiarami do puszek poszkodowanych w Bejrucie, na ziemi libańskiej.

Już możemy nabywać kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Są one odkrywaniem Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 120 rocznicę jego urodzin. Kalendarze w cenie 5 zł. są rozprowadzane razem z gazetami.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze.

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Lechosław Pawelec; prośmy dla niego i naszych bliskich zmarłych o radość życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.