XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 SIERPNIA 2021 R.

Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Szczególnie zapraszamy na sumę odpustową na godz. 18.00, której będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Na początku Eucharystii Ksiądz Biskup pobłogosławi tablicę ku czci Sługi Bożego Augusta Kard. Hlonda Prymasa Polski, który nawiedził Kutno 4 września 1939 roku w pierwszych dniach zawieruchy wojennej. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej w ramach XIII Warsztatów Wokalnych.

Na sumę zapraszamy całą asystę parafialną: ministrantów, lektorów i bielanki, zapraszamy strażaków z Wierzbia i z Komadzyna, KŻR, Akcję Katolicką, Świecką Wspólnotę Pasjonistowską; proszę strażaków o wystawienie pocztów sztandarowych, proszę aby w procesji podjęto także feretrony i chorągwie parafialne – te znaki wykonane przez naszych przodków świadczą o ich wierze i powinny być podejmowane i przypominane.

Dzisiaj 1 sierpnia rozpoczęliśmy miesiąc niezwykle ważny dla dziejów naszej Ojczyzny, ale także kształtowania naszego dzisiaj i naszej przyszłości. Na wzór naszych przodków mamy okazję okazywać męstwo w pokonywaniu nałogów niszczących rodziny i podejmować odpowiedzialność za nasze chrześcijańskie i ludzkie postawy.

W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca; zachęcamy do korzystania z darów sakramentalnych. Chorych odwiedzimy we wrześniu.

W piątek przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Piotr Kruszyna, Marianna Kotlińska, Halina Włazińska, Michał Lewandowski, Halina Wypych, Genowefa Janicka, Krystyna Grodzicka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.