XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 WRZEŚNIA 2023 R.

Od dzisiaj dziękujemy Bogu za nowych orędowników: błogosławionych: Józefa i Wiktorię Ulmów wraz z dziećmi, którzy męczeńską krwią potwierdzają siłę zmartwychwstania i życia.
Zapraszamy rodziców do odbioru deklaracji  w związku z przygotowaniem dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 19 maja 2024 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielne Msze św. w ciągu roku na godz. 10.00.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne do sali gimnastycznej naszej szkoły. Na Mszy św. będzie także poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
Kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, albo w kancelarii. Zapraszamy także osoby, które już zakończyły edukację, a pragną przyjąć sakrament bierzmowania. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 12.45 wraz z rodzicami.
We środę 13 września nabożeństwo fatimskie; Msza św. o godz. 18.00 i różaniec fatimski.
We czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
W przyszły poniedziałek 18 września powierzamy dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców, orędownictwu św. Stanisława Kostki.
Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 18 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.
We wtorek spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.30 w domu parafialnym.
W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholki w domu parafialnym.
Od przyszłej niedzieli możemy zaopatrywać się w naszym kiosku parafialnym w kalendarze diecezjalne na 2024 rok, w cenie 7 zł.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
Od poniedziałku 18 września będziemy przyjmować intencje na Msze św. na przyszły rok. Można zamawiać także Msze św. jeszcze na rok obecny; zachęcamy do modlitwy za zmarłych i Mszy św. gregoriańskich. Warto również powierzać ważne wydarzenia naszego życia; dziękując za jubileusze życia i małżeństwa, polecając trudne sprawy, choćby nawrócenia bliskich, czy modlitwę o zgodę w rodzinie; warto także, aby rodzice i dziadkowie modlili się o dobry wybór drogi życiowej dla swoich dzieci i wnuków.
Dobrej niedzieli.  Szczęść Boże