XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13 WRZEŚNIA 2020 R.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych w Sali gimnastycznej. ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BĘDZIE W NIEDZIELĘ 27 WRZEŚNIA NA MSZY ŚW. O GODZ. 11.30

Od dzisiaj rodzice dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej mogą odbierać w zakrystii deklaracje, na których wyrażają gotowość prowadzenia dziecka do sakramentu pokuty i Eucharystii. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 16 maja 2021 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielne Msze św. w ciągu roku na godz. 10.00.

W najbliższy piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; spotkanie rozpocznie się od Mszy św. o godz. 18.30. BIERZMOWANIE BĘDZIE 25 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 18.00.

Od dzisiaj kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, na tych deklaracjach kandydaci i rodzicewyrażają gotowość wspólnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie; zapraszamy.

Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; tego dnia o godz. 17.00 zostanie poświęcony nowy krzyż przy ul. Teatralnej; jest to wotum NSZZ „Solidarność” w 40 rocznicę Porozumień sierpniowych i w 100 rocznicę Cudu nad Wisłą.

W piątek 18 września powierzamy dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców, orędownictwu św. Stanisława Kostki.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 21 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka we środę 16 września o godz. 16.45 w sali katechetycznej.

Świetlica Przymierza Rodzin czynna od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-17.00 w domu parafialnym naprzeciwko kancelarii.

Spotkanie Kół Żywego Różańca we czwartek o godz. 17.00 w domu parafialnym.

Od poniedziałku 21 września będziemy przyjmować intencje na Msze św. na przyszły rok. Można zamawiać także Msze św. jeszcze na rok obecny; zachęcamy do modlitwy za zmarłych i Mszy św. gregoriańskich. Warto również powierzać ważne wydarzenia naszego życia; dziękując za jubileusze życia i małżeństwa, polecając trudne sprawy, choćby nawrócenia bliskich, czy modlitwę o zgodę w rodzinie; warto także, aby rodzice i dziadkowie modlili się o dobry wybór drogi życiowej dla swoich dzieci i wnuków.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2021 r.

W ostatnim czasie odszedł do Pana: śp. Józef Ślesicki. Prośmy dla niego i naszych bliskich zmarłych o wieczną radość w niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.