XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 WRZEŚNIA 2020 R.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 krótkie spotkanie rodziców dzieci rocznicowych w kościele. We czwartek o godz. 17.00 spotkanie organizacyjne dzieci i rodziców. ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BĘDZIE W NIEDZIELĘ 27 WRZEŚNIA NA MSZY ŚW. O GODZ. 11.30

Rodzice dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej mogą odbierać w zakrystii deklaracje, na których wyrażają gotowość prowadzenia dziecka do sakramentu pokuty i Eucharystii. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 16 maja 2021 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielne Msze św. w ciągu roku na godz. 10.00. Pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 4 października po Mszy św. o godz. 10.00 w Sali gimnastycznej.

W najbliższy piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; spotkanie rozpocznie się od Mszy św. o godz. 18.30. BIERZMOWANIE BĘDZIE 25 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 18.00.

Kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, na tych deklaracjach kandydaci i rodzicewyrażają gotowość wspólnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie młodzieży i rodziców rozpocznie się od Mszy św. o godz. 18.00 w niedzielę 4 października.

Od jutra w naszej parafii rozpoczyna się kurs przedmałżeński; zapraszamy w poniedziałkina spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Od jutra będziemy przyjmować intencje na Msze św. na przyszły rok. Można zamawiać także Msze św. jeszcze na rok obecny; zachęcamy do modlitwy za zmarłych i Mszy św. gregoriańskich. Warto również powierzać ważne wydarzenia naszego życia; dziękując za jubileusze życia i małżeństwa, polecając trudne sprawy, choćby nawrócenia bliskich, czy modlitwę o zgodę w rodzinie; warto także, aby rodzice i dziadkowie modlili się o dobry wybór drogi życiowej dla swoich dzieci i wnuków.

W następny poniedziałek 28 września ogólnopolska inicjatywa: „Koronka na ulicach miast świata”; zapraszamy do zgromadzenia się o godz. 15.00 na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego i wspólnej modlitwy.

Za tydzień taca na cele inwestycyjne, z góry dziękujemy za życzliwość.

Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów w piątek na godz. 18.00 do kościoła.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2021r.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Andrzej Szydłowski, Teresa Jakubowska, Marek Matysiak, Franciszka Mulkiewicz. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość nieba. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.