XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 WRZEŚNIA 2023 R.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.
Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński; zapraszamy w poniedziałki  na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.
W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, otrzymujemy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. Ile nawróconych osób dzięki wytrwałej modlitwie, jak wiele pokoju wnosi ona w rodzinne domy. Zachęcamy dzieci, młodzież dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o prowadzenie modlitwy wg następującego porządku: poniedziałek: młodzież z Zespołu Szkół nr 1, wtorek: uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7, środa: młodzież z Zespołu Szkół nr 3, czwartek: dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej w Wierzbiu, piątek: dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki, sobota: Kółka Różańcowe, niedziela: Akcja Katolicka, Przymierze Rodzin. Zachęcamy do licznego udziału dzieci; na poszczególnych nabożeństwach otrzymają elementy, które utworzą miłą pamiątkę ich wytrwałości, wytrwałość najlepszych zostanie jeszcze na koniec miesiąca nagrodzona książkami. 
W najbliższą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają na Mszy św. o godz. 10.00 różańce; przyjmą je w obecności swoich bliskich; niech ten znak wspólnej modlitwy towarzyszy całym rodzinom.  
We czwartek ogólnopolska inicjatywa: „Koronka na ulicach miast świata”; zapraszamy do zgromadzenia się o godz. 15.00 przy zbiegu ul. Kard. Wyszyńskiego i al. Jana Pawła II. i do wspólnej modlitwy.
Pielgrzymka KŻR do Domaniewic w dniu 7 października; kolejna pielgrzymka KŻR w dniu 21 października do Markowej – miejsca życia i beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci; zapraszamy; zapisy w kancelarii i w zakrystii.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny”.
Przyjmujemy już intencje na Msze św. na przyszły rok. Zapraszamy.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zbigniew Tomczak, Józef Nowakowski, Dorota Mycka. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość nieba. Wieczny odpoczynek…
Dobrej niedzieli.  Szczęść Boże