XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
Trwa miesiąc październik; mamy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, można je zamawiać w niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii każdego dnia; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.
Zapraszamy do nabywania wkładów do zniczy „Caritas”. Można nabywać w cenie 4 zł. w kiosku parafialnym. Jak dobrze wiemy na nich od lat umieszcza się fragment z wiersza ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Nie jest to tylko sentymentalne sformułowanie, które dotyczy, tych, którzy już, zawsze za szybko odeszli. Ten ogień zapalimy na grobach naszych bliskich zmarłych, jako chrześcijanie wiemy, że troską o bliźnich możemy pomóc, tym którzy odeszli. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w posłudze „Caritas”.
W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca; korzystajmy z darów sakramentalnych. Odwiedzimy chorych; prosimy o zgłoszenia.
Pielgrzymka KŻR do Domaniewic w dniu 7 października; kolejna pielgrzymka KŻR w dniu 21 października do Markowej – miejsca życia i beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci; zapraszamy; zapisy w kancelarii i w zakrystii.
Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2024 rok.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Sylwester Woźniak, Genowefa Kromska. Prośmy dla  nich i naszych bliskich zmarłych o radość wieczną. Wieczny odpoczynek…
Dobrej niedzieli.  Szczęść Boże.