XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

Trwa miesiąc październik; zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych; dla dzieci konkurs uczestnictwa i konkurs na namalowanie wizerunku Matki Bożej. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

Za tydzień będziemy przeżywali XXIII Dzień Papieski po hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Jak każdego roku będą zbierane ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnych  ku rozwojowi Ojczyzny i Kościoła.
13 października w piątek mija 106 lat od ostatnich objawień Matki Bożej w Fatimie, a także uroczystość bł. Honorata – patrona naszej diecezji; tego dnia także ostatnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00; później pójdziemy w procesji wokół kościoła z modlitwą różańcową, zabierzmy na tę procesję świece. Z racji uroczystości bł. Honorata w piątek nie ma postu.
Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, można je zamawiać w zakrystii w niedzielę, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii w dni powszednie; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.
Zapraszamy  na Pielgrzymkę KŻR w dniu 21 października do Markowej – miejsca życia i beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci; zapisy w kancelarii i w zakrystii.
We wtorek spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.00 w domu parafialnym.
Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie formacyjne we środę 11 października po Mszy św. wieczornej w sali katechetycznej.
Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania wkładów do zniczy „Caritas” w cenie 4 zł. i kalendarzy diecezjalnych na 2024 rok w cenie 7 zł.  
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jan Pietrzak, Tomasz Buczkowski, Jadwiga Podlasiak, Elżbieta Jabłońska. Prośmy dla  nich i naszych bliskich zmarłych o radość wieczną. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.  Szczęść Boże.