XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

Trwa miesiąc październik; zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych; dla dzieci konkurs uczestnictwa i konkurs na namalowanie tajemnic różańcowych. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

Za tydzień będziemy przeżywali XXII Dzień Papieski po hasłem „Blask prawdy”. Jak każdego roku będą zbierane ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnychku rozwojowi Ojczyzny i Kościoła.

13 października we czwartek mija 105 lat od ostatnich objawień Matki Bożej w Fatimie, a także uroczystość bł. Honorata – patrona naszej diecezji; tego dnia także ostatnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00; później pójdziemy w procesji wokół kościoła z modlitwą różańcową, zabierzmy na tę procesję świece.

Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, można je zamawiać w zakrystii w niedzielę, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii w dni powszednie; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania wkładów do zniczy „Caritas” w cenie 4 zł. i kalendarzy diecezjalnych na 2023 rok.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Krystyna Kosmalska – Majchrzak, Anna Wieczorkowska, Zofia Wróblewska, Anna Błach, Stanisław Ligocki. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o radość wieczną. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.