XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5 LISTOPADA 2023 R.

Dziękujemy Dobremu Bogu za naszych bliskich zmarłych, zamawiamy za nich Msze św. i polecamy ich w modlitwie wypominkowej. Do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny dla nich.
11 listopada, w sobotę w naszym Kościele diecezjalnym przeżywamy Uroczystość św. Wiktorii Dziewicy i Męczennicy. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza do Łowicza na procesję o godz. 10.00, z kościoła Świętego Ducha  do naszej Katedry. Uroczystościom będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup senior Władysław Ziółek z Łodzi.
Najbliższa sobota to także Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.00. Dzień odzyskania wolności jest okazją do dziękowania za dar Ojczyzny, ale także wołaniem o mądre i odpowiedzialne wykorzystanie tego daru w wymiarze nie tylko ogólnospołecznym, ale osobistym i rodzinnym. Tego dnia wywieśmy flagi narodowe; duma z naszej historii pomaga, aby inni nas cenili i szanowali.
Msza św. w intencji  Ojczyzny 11 listopada o godz. 16.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania, do dziękowania za dar wolności i modlitwy o dobre zagospodarowanie tego daru. Po Mszy św. przejście pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznika dla dzieci i młodzieży: „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Maria Filipowicz, Zbigniew Szlejf, Grzegorz Szukalski, Jerzy Jagodziński, Anna Bronowska, Arkadiusz Pychiński. Prośmy za nich i za naszymi zmarłymi: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.